3 wskazówki jak osiągnąć sukces !

Jak osiągnąć sukces, to proste!

 

Co to jest właściwie sukces ? 

Dla każdego sukces oznacza zupełnie coś innego. Dobre zdrowie, wspaniały związek, wysokie stanowisko czy wolność finansowa. Sukces może oznaczać dla każdego coś innego. Każdy dąży do swojego sukcesu.

Jedno jest ważne, żeby osiągnąć szczęśliwe życie trzeba osiągnąć równowagę we wszystkich sferach naszego życia, czyli w naszym związku, naszych relacjach z bliskimi, mieć dobre zdrowie, realizować się zawodowo.

Jaka jest zatem formuła sukcesu. Odnajdziemy ją w 3 prostych krokach :

1. Wyznacz cel + korzyści jakie możesz osiągnać po jego zdobyciu.
2. Miej swój cel zawsze przed oczami
3. Działaj tak długo, aż osiągniesz sukces 
1. Wyznacz swój cel + określ korzyści 

Według badań, tylko 3% ludzi wyznacza swoje cele. To naprawdę bardzo ważne. Inne badanie wykazują, że tylko 3 % ludzi zarabia 97% pieniędzy na rynku. Jak myślisz, czy te badania mają ze sobą coś wspólnego ?

Aby osiągnać sukces w danej dziedzinie wyznacz swój cel. Określ dokładnie czego chcesz, czego pragniesz i co chcesz osiągnąć.  Każdy z nas ma jakiś cel, ale uwierz mi, zaczniesz do niego systematycznie dążyć, jeśli go zapiszesz.

 

Cel do podstawa każdego działania i motywacji.

Zapisany i wyznaczony cel to naprawdę potężna dawka mocy.  Wyzwala w Tobie nieograniczone pokłady siły i pozwala przetrwać drobne niepowodzenia.  Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Przy określeniu celu nie zapomnij o korzyściach. To równie ważne co cel, będzie Ciebie to motywować.  Wypisz wszystkie korzyści, jakie osiągniesz po zdobyciu tego celu. Tyle ile tylko możesz, conajmniej 15 🙂 Jak sie będziesz czuła i co się zmieni w Twoim życiu, jeśli już zdobędziesz ten cel.

Pamiętaj : cel + korzyści !

 

2. Miej swój cel zawsze przed oczami

Ok, zapisałaś już swój cel w kalendarzu. Twój fascynujący i niezwykle ważny dla Ciebie. Co możesz zrobić, oprócz dążenia do niego. Pozwól, aby wszystkie dobre emocje związane z jego osiągnieciem towarzyszyły Tobie każdego dnia. Przygotuj się mentalnie i psychicznie na ten moment. Tak często jak tylko możesz wyobrażaj sobie, że już osiągnęłąć co chciałaś. Zdobyłaś upragnione stanowisko lub odzyskałaś spokój w związku. Po co to robić ?

W  momencie, kiedy powtarzalnie wyobrażasz sobie moment osiągnięcia sukcesu i zmianę swojego życia, w Twoim mózgu pojawiają się połączenia nerwowe, które odpowiadają za realizację tego celu. Kiedy widzisz i czujesz upragniony wynik, utwierdzasz się w przekonaniu, że tak właśnie będzie i, że już nic Ciebie nie powstrzyma przed jego realizacją.

 

3. Działaj, aż osiągniesz cel.

Kiedy już masz określony cel i czujesz całym sobą, że to jest właśnie ten cel, to co Ciebie uszczęśliwi, zacznij działać! Działaj z największą energią jaką tylko masz. Nie zastanawiaj się co by było gdy… zacznij działania, od najmniejszych kroczków, ale działaj. Nie stój w miejscu. To najgorsze co możes zrobić. Działaj tak długo, aż dojdziesz do celu !

Jeśli nie określisz dokładnie celu, nie będziesz działać. Bo co to znaczy, że chcesz np. w przyszłości zmienić stanowisko. Co to znaczy ? Określ sobie dokładnie kiedy, podaj datę. Np. za 6 miesięcy. Określ dokładnie stanowisko, np. kierownik działu. Wtedy masz jasno określony cel. Kiedy już wiesz dokładnie co chcesz osiągnąć, w Twoim przypadku to awans, sprawdź co musisz zrobić by to wykonać. Określ działanie. Może potrzebne są jakieś kursy, rozmowy, może musisz wysłać cv, może wykonać jakiś projekt ?

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz. Inaczej się zachowujesz jak codziennie myślisz: „nienawidzę swojego stanowiska, chciałabym być kierownikiem”, i..  nic z tym nie robisz. Jeśli masz jasno postawiony cel, sprecyzowane działania i co najważniejsze motywację, wszystko to gwarantuje sukces.

Jak widzisz, te działania i osiągnięcie sukcesu jest naprawdę w Twoim zasięgu, ale zrób te 3 pierwsze kroki. Zrób je już dziś, od razu. Otwórz kalendarz i zapisz : co chcesz osiągnać !

 

Do dzieła!

Zrób pierwszy krok, potem drugi i trzeci 🙂 

Życzę Tobie realizacji wsystkich celów 

Monia ♥
Pozytywna Coach i Trenerka Kobiecej Pewności Siebie 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *