Akceptujesz cały świat wokół siebie, a czy akceptujesz samą siebie?

Perfekcyjność a akceptacja siebie.
Dlaczego tak bardzo staramy się zadowolić innych, czemu zależy nam na ich akceptacji ?

Czy mój partner, rodzina, moi znajomi mnie akceptują?
Czy koleżanki w pracy akceptują to, co robię, czy moja praca jest chwalona, moje projekty doceniane ? Czy rodzina docenia mój wkład i moją pracę w domu i akceptuje to ?

  • Dlaczego, tak bardzo rani nas brak akceptacji i sprawia nam to przykrość ?
  •  Dlaczego tak bardzo staramy się zadowolić innych ?

 

Akceptacja samej siebie …
Pomyśl, czy sama akceptujesz siebie, taką jaka jesteś ?

Kiedy tak bardzo potrzebujemy akceptacji innych ?

Wtedy, kiedy my same siebie nie akceputjemy. Tak to właśnie działa! Nie akceptuję siebie, więc zadowalam wszystkich wkoło. Szukamy akceptacji w innych osobach.

Jak to zmienić ?

Musimy zdać sobie sprawę, że w każdym miejscu i w każdej chwili możemy akceptować wszystko co robimy.

Spraw, by Twoj wewnetrzy głos krytyka przestał nad Tobą opanować. Spójrz w lustro… nie słuchaj tego głosu, który mówi, że się nie nadajesz, że nie potrafisz, że jesteś do niczego.

Wręcz przeciwnie. Pomyśl, postaraj się, np. gdy ugotujesz dobry obiad, jestem najlepsza w tym co robię, moja rodzina jest szczęśliwa, bo zjadła zdrowy i smaczny  posiłek. Gdy oddasz projekt szefowi, nie myśl o tym, że nie jest do końca dobry, ale o tym, że włożyłaś w niego całe serce, cała energię i jest naprawdę świetny.

Nie słuchajmy tego wewnątrzengo głosu krytyki, wyprzyjmy go dobrym słowem dla siebie 🙂 akceptacją tego, co zrobiłyśmy, kim jestesmy.

 

Czasami wierzymy, że tego lub owego nie wypada nam zrobić, mówić etc… To nieprawda, czasami blokują nas wierzenia i przyzwyczajenia wyniesione z dzieciństwa, z jakiegos środowiska, wpojone w nas przez naszych bliskich, którzy byli dla nas w dzieciństwie/młodości jedynym autorytetem. Tak naprawdę dlaczego nie mamy zachować się tak jak chcemy, czy uwązamy akurat to za stosowne ? Jeśli tak właśnie czuję, to tak robię, akceptuję to i siebie z takim zachowaniem i koniec

Zaakceptuj siebie taką jaka jesteś,

nawet jeśli  inni ludzie nie akceptują niektórych Twoich wierzeń,
przekonań, lub tego co robisz.

 

Akceptacja innych oczywiście jest bardzo ważna dla nas, ale nie może być ważniejsza niż akceptacja samej siebie. Dobrze jest się otaczać ludźmi, którzy nas akceptują, bo wiadomo, wtedy czujemy się lepiej. Jesteśmy mimo wszystko pewniejsze siebie i szczęśliwsze, ale nie zapominajmy o sobie i naszej własnej akceptacji

Słyszałyście o metodzie przyciągania ? Jest coś takiego magicznego, że jeśli zaczynamy akceptować siebie częściej spotykamy ludzi, którzy nas akceptują . I odwrotnie, jeśli nie akceptujemy samych siebie, to spotykamy wokół siebie ludzi, którzy też nas nie akceptują.

Odpuśc sobie bycie perfekcjną, nie staraj się zadowolić wszystkich, bądź zadowolona z siebie !

Doceniaj siebie każdego dnia

Monia Jabłońska ♥

Pozytywna Coach i Trenerka Kobiecej Pewności Siebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *